Nyomtatás

Részletek

A hegedűkészítő szakmával 1983-tól foglalkozik.
Első mestere Balázs István volt. Utána, 1989-től az olaszországi Cremonában, a Nemzetközi Hegedűkészítő Iskolában folytatta tanulmányait, ahol a legmagasabb végzettséget adó mester diplomát szerzett.

Mestere V. Bissolotti, aki S. Accordo Stradivariait tartja karban. A lakkozást S. Conia és M. Negronitól tanulta, mindhárom oktatta hangszerrestaurálásra is. A cremonai tartózkodás alatt egy kétéves vonókészítő iskolát is végzett, ahol G. Lucchi és E. Slivero volt a mestere.

Klasszikus és modern olasz-cremonai stílust alkalmazva épít hegedűt, brácsát, csellót. A több évtizede száradó válogatott faanyagait régi itáliai mesterek által alkalmazott, a mesterétől "ellesett" akusztikus módszer szerint válogatja ki hangszereihez. Lakkja a régi receptek alkalmazása következtében transzparens és rugalmas.

A fakiválasztásnál és a hangszer készítése közben nagy segítséget jelent számára magas szintű elektronikai és statikai képzettsége. A hagyományos módszerek mellett a maga alkotta elektronikai berendezésekkel is ellenőrzi a fa és a hangszertest rezonanciáit. Az előzőek eredményeképpen különféle hangtípusú hangszereket tud létrehozni: lágy, kemény, zengő hang. Hangszerein kiemelkedik a mélyhúrok ereje és hangszíne. Készít új és öregített hangszereket is, vonót 4-5 darabot egy évben.

Vonókészítő Oklevél
Vonókészítő Oklevél
Az 1993-as I. Budapesti Nemzetközi Hegedűkiállításon és versenyen az Olasz Hegedűkészítő Szövetség díját nyerte hegedűjével, mint a legjobb olasz stílusú hangszer.
2000-ben rendezett Esztergomi Nemzetközi Versenyen hegedű kategóriában harmadik helyezett lett.

Több tanítványa volt: Adam El Tanbouli (lengyel-egyiptomi), Ferenc Juhász (finn), Soléne de Lafforest (francia).
Hangszerei a világ számos országába elkerültek: Olaszország, Japán, USA, Németország.

Kapcsolat

3529
Miskolc
középszer 70 2/1
Magyarország
Weboldal: www.peteriviolin.hu/
nopic