MEGHÍVÓ

2020. november 16-án 16 órakor taggyűlést tartunk bérelt előadóban

cím: 1053 Budapest, Curia utca 3.

Napirendi pontok:

1. A taggyűlés határozatképességének megállapítása, jegyzőkönyv vezető és a hitelesítők kijelölése, tagfelvétel és kizárás rendezése, döntés a 2 éve nem fizető tagok jogviszonyáról.                 Bonyolító: Tassy Andrásné titkár

1. Beszámoló a koronavírus járvány miatti kormányzati támogatás megvalósításának jelenlegi helyzetéről, a beadott pályázatról.

Előadó: Szecsődi Ferenc elnök

1. Tájékoztató a koronavírus járvány miatt nehéz helyzetbe került vállalkozók részére adózási kedvezmény iránti kérelmek beadásáról (adózási, ÁFA kérelmek és javaslatok EMMInek,  Pénzügyminisztériumnak)

Előadó: Blaszauer Róbert alelnök

1. Beszámoló az MHSZE pénzügyi helyzetéről és a tagdíjfizetésről.

Előadó: Tassy Andrásné titkár

1. Tájékoztató „A Magyar Hangszerészképzésért Alapítvány” lezárásáról

Előadó: Lendvai Tamás alelnök

1. 2020. évre tervezett programok megvalósítása, halasztási lehetőségek és tervek 2021-re:

• Magyar Hegedű Napja a Vigadóban  (Szecsődi Ferenc)

• Kiállítás lehetősége MÜPA-ban (Juhász Zoltán)

• Kiállítás a Károlyi kastélyban (Metzker)

• Nemessányi kópia verseny (Baki)

• Hangszerek Hétvégéje (Blaszauer)

• Nemessányi emlékkiállítás a Zenetörténeti Múzeumban (Blaszauer)

• Novemberi kiállítás a Vigadóban Szerényi Béla rendezésében (Blaszauer)

• Tervek 2021-re (Szecsődi Ferenc)

1. Egyebek: tagdíjfizetés.

A taggyűlés időtartamát 16-19 óráig tervezzük, eddig béreljük a termet, melyben lehetőség van távolságtartásra.

Maszk használata kötelező!

A taggyűlés nyilvános.

Tekintettel a napirendi pontok fontosságára, kérjük tagjaink aktív részvételét.

Határozatképtelenség esetén 16.30-kor ismételt taggyűlést tartunk.

Budapest, 2020. október 30.                                                             MHSZE Elnöksége

Kedves Tagok!

Tájékoztatunk mindenkit, hogy Magyar Közlöny 135.számában megjelent kormányrendeletben a magyar hangszerkészítők és hangszerkereskedők megsegítésére a Kormány támogatást írt ki, amelynek felelős bonyolítására a Magyar Hangszerész Szövetséget jelölte meg.

A kormányhatározat ránk vonatkozó szövege:

A Kormány 1290/2020.(VI.5.) Korm. határozata a koronavírus világjárvány kulturális, művészeti szférát érintő hatásának enyhítéséről

Az 1.melléklet II. pontja:

A kulturális intézmények által képviselt terület koronavírus világjárvány okozta gazdasági nehézségeinek enyhítése érdekében való támogatás

A táblázat 5. pontja:

Hangszervásárlás és hangszerjavítás támogatási alap a magyar hangszerkészítők és hangszerkereskedők megsegítésére (Magyar Hangszerész Szövetség) 60 millió Forint.Felelős: a pénzügyminiszter.

A feltételek, a részletek tisztázása, a támogatás végrehajtásának lebonyolítása, a Pénzügyminisztérium illetékes vezetőjével történő szerződéskötés folyamatban van.

Türelmet kérünk mindenkitől a konkrét ügymenet meghatározásáig.

Szecsődi Ferenc az MHSZE Elnöke "

Figyelemfelhívás!

Nemzetközi Nemessányi Kópia Versenyt, amelyet Budapesten 2020.10.15-18-ára terveztünk, a korona vírus világjárvány miatt elhalasztjuk.

Várható időpontja 2021.tavasz.

A konkrét időpontot a helyzet alakulása és ennek megfelelően a nemzetközi zsűri tagjaival történő egyeztetések után tudjuk megadni.

Szervezők

Parlando-Beethoven

Zenepedagógiai folyóirat

62. évfolyam

2020/1. szám

A Magyar Zeneművészek és Táncművészek Szakszervezete (MZTSZ)
ingyenes internetes zenepedagógiai folyóirata (www.parlando.hu)

Megjelenik egy évben hatszor
(január, március, május, szeptember, október és november végén),

de a jelen hírlevéltől függetlenül is olvasható a PARLANDO honlapján (www.parlando.hu).

Felelős szerkesztő: Zelinka Tamás (e-mail: tamas.zelinka@gmail.com) (mobil: +3630/826-1746)
Felelős kiadó: dr. Gyimesi László, az MZTSZ főtitkára

2020/11/01, 12:20 írta hangszer
85 olvasták